Rinktis pigesnes degalines – puikus būdas sumažinti kurui tenkančias išlaidas, tačiau automobilio eksploatavimo išlaidas taip pat galima sumažinti atlikus keletą nedidelių vairavimo korekcijų. Todėl pateikiame jums 10 būdų, kurie padės lengviau sutaupyti daugiau degalų.
1. Palyginkite degalų kainas
Degalų kainos nuolatos kinta, todėl kaskart degalus pilti toje pačioje degalinėje gali būti labai nepraktiška jūsų patiriamų išlaidų atžvilgiu. Kadangi važinėti po skirtingas degalines ieškant žemiausios kainos yra nepraktiška, visuomet galite pasinaudoti „carOne“ mobiliąja programėle. Jos pagalba galite labai greitai ir lengvai palyginti degalų kainas skirtingose degalinėse ir netgi atsiskaityti už degalų pylimą.
2. Važiuokite sklandžiai
Važiuodami stenkitės tolygiai greitėti ir venkite staigių akceleratoriaus paspaudimų. Be abejo, kur įmanoma, taip pat turėtumėte švelniau spustelėti greičio pedalą, kad sumažintumėte degalų sąnaudas. Apskritai reikėtų, kad apsisukimai per minutę (RPM) būtų nuo 1 500 iki 2 500 (benzininiam varikliui) ir nuo 1 200 iki 2 000 (dyzeliniam varikliui), tačiau stenkitės per daug nevarginti savo automobilio.
Efektyvumą taip pat padės pagerinti ir tai, jei visuomet stebėsite, kas vyksta prieš jus kelyje, kad nereikėtų be reikalo stabdyti. Stabdant eikvojama energija, naudojama automobiliui įsibėgėti. Kai kurie staigūs stabdymai gali būti neišvengiami, bet jei artėjate prie šviesoforo, stenkitės ne stabdyti, o važiuoti (palikdami įjungtą pavarą) iki sustojimo.
Galbūt net pastebėsite, kad automobilio visai nereikia stabdyti, jei laiku užsidegs žalias šviesoforo signalas, o vėl greitėdami nesunaudosite tiek daug degalų.
3. Anksčiau perjunkite pavaras
Kiekvienas automobilis yra skirtingas, tačiau tarp ankstyvesnio aukštesnės pavaros perjungimo ir pernelyg didelės variklio apkrovos yra aukso viduriukas. Perjungę variklio pavarą nepagerinsite efektyvumo. Pabandykite perjungti aukštesnę pavarą esant 2 000 aps/min ir pažiūrėkite, ar variklis su tuo susitvarkys.
Daugelyje naujų automobilių taip pat yra pavarų perjungimo indikatorius, informuojantis apie ekonomiškiausią pavarų perjungimo momentą, arba net „ekologiškas“ važiavimo režimas, kuris, be kitų pakeitimų, prislopina akceleratoriaus reakciją, kad kiekvienas degalų litras būtų kuo ekonomiškiau panaudotas.
Pavarų perjungimas, praleidžiant pavaras, pvz., perjungiant iš 1 į 3 pavarą, taip pat gali padėti sumažinti degalų sąnaudas.
4. Laikykitės leistino greičio
Kuo greičiau važiuojate, tuo daugiau degalų sunaudojate. Apskaičiuota, kad važiuojant greitkeliu 130 kilometrų per valandą greičiu sunaudojama apie 25 % daugiau degalų nei važiuojant 110 kilometrų per valandą greičiu. Važiuojant 70 km/h vietoj 60 km/h sunaudojama 9 % daugiau degalų ir dar 5 % daugiau nei važiuojant 50 km/h greičiu.
5. Patikrinkite padangų slėgį
Įsitikinkite, kad padangose yra tinkamas slėgis, kaip nurodyta lipduke ant vairuotojo durelių vidinės pusės. Nepakankamai pripūstos padangos kelia didesnį pasipriešinimą riedėjimui nei teisingai pripūstos padangos, todėl, kai jose nėra pakankamai oro, varikliui teks dirbti šiek tiek intensyviau.
Netinkamai pripūstos padangos taip pat turės įtakos automobilio stabdymo savybėms ir gali susidėvėti anksčiau laiko arba netolygiai, todėl jas reikės dažniau keisti.
6. Pašalinkite nereikalingą įrangą ir sumažinkite pasipriešinimą
Nuo automobilio nuimkite visą nereikalingą įrangą. Stogo bagažinės ir dviračių laikikliai prideda svorio, todėl nuimkite juos, kai jie jums nereikalingi. Papildomas svoris reiškia, kad varikliui tenka daugiau dirbti, kad automobilis įsibėgėtų, todėl padidėja degalų sąnaudos.
Be to, jie didina pasipriešinimą vėjui. Tas pats pasakytina ir apie sulenktą kėbulą ar blogai prigludusias apdailos detales. Atidarant langus taip pat gali atsirasti didelis pasipriešinimas, todėl važiuojant didesniu greičiu gali būti ekonomiškiau naudoti oro kondicionierių, kad būtų vėsiau.
7. Nešildykite variklio
Nors patarimai skiriasi priklausomai nuo gamintojo, paprastai rekomenduojama, kad įjungus automobilį iš karto švelniai važiuotumėte, o ne paliktumėte jį įšilti. Taip ne tik greičiau įšils variklis, sumažės variklio nusidėvėjimo tikimybė, bet ir sunaudosite mažiau degalų.
Jei automobilis apledėjęs, naudokite ledo grandiklį arba ledo šalinimo purškiklį, užuot palikę automobilį įjungtą ir pasikliaudami šildymu.
8. Išjunkite oro kondicionierių
Daugumoje šiuolaikinių automobilių daugiausiai energijos sunaudojanti įranga yra oro kondicionierius. Jis puikiai tinka ir karštomis dienomis, ir žiemą, kai reikia atitirpdyti langus, tačiau stengiantis jį naudoti rečiau ilgainiui galima sutaupyti nemažai degalų. Vis dėlto visiškai jo nepamirškite. Jei oro kondicionavimo sistemos nenaudojamos ištisus mėnesius, kartais jose atsiranda pelėsis arba jos sugenda dėl įtrūkusių sandariklių.
9. Prižiūrėkite savo automobilį
Užtikrinkite, kad jūsų automobilis būtų reguliariai prižiūrimas pagal techninės priežiūros grafiką. Be to, kad sumažinsite galimas dideles sąskaitas už remonto darbus, reguliariai prižiūrimas automobilis su švaria alyva ir naujais filtrais veiks efektyviau.
10. Rinkitės elektromobilį
Jei planuojate įsigyti naują automobilį, eksploatavimo išlaidas galite sumažinti pasirinkę elektromobilį, ypač jei jį galite įkrauti namuose.
Jei dar nesate pasirengę rinktis elektrinę transporto priemonę, galite išbandyti ir benzininį hibridinį automobilį. Nors tradiciškai dyzeliniai automobiliai laikomi ekonomiškesniais, šiandieninėje rinkoje taip pat yra nemažai ekonomiškų benzininių hibridinių modelių, iš kurių galite pasirinkti jums tinkamiausią.