Trys „už“, kodėl moterys renkasi automobilių savitarnos plovyklą

Iki „Moterų ralio“ likus mažiau nei dviem mėnesiams, renginio organizatoriai skaičiuoja jau užsiregistravus daugiau nei 1000 moterų, virš 300 ekipažų. Ralio dieną žiūrovai išvys įspūdingą moterų papuoštų automobilių paradą. Ekipažai turės nemažai paplušėti tvarkant ir puošiant automobilius.

„Moterų ralio“ organizatorių teigimu, vienas iš renginio tikslų – vairavimo kultūros skatinimas. „Švarus automobilis – dėmesingo, save ir kitus gerbiančio vairuotojo požymis. Visuomenėje vis dar gyvuoja nuomonė, kad moterys automobiliu rūpinasi mažiau nei vyrai. Bet ar tikrai taip yra?“, – klausia Neringa Simson.

Anot „H2Auto“ plovyklų tinklo rinkodaros vadovės Editos Skruibienės, pastebima, kad moterys ugdosi įprotį pakeliui į darbą ar namo užsukti į plovyklą. Tokį įprotį joms padeda ugdyti vis labiau populiarėjančios savitarnos paslaugos.

„Šiuolaikinės moterys rūpinasi ne tik namais ir jų švara, bet ir savo automobiliu, juk tenka kasdien juo vežti vaikus į mokyklą, būrelius, savaitgaliais vykti į gamtą. Nenuostabu, kad joms norisi greito ir patogaus būdo automobilio švarai palaikyti“, – teigia E. Skruibienė.

Jos manymu, pats laikas išsklaidyti visuomenėje užsilikusį mitą apie automobilio neprižiūrinčias dailiosios lyties atstoves. E. Skruibienės teigimu, šiuolaikiškos moterys mėgsta laisvę, planuoja laiką ir vertina patogumą. Išbandę savitarnos plovyklas ir patyrusios teigiamų įspūdžių, jos lieka lojaliomis paslaugos vartotojomis.

  1. Nereikia specialiai ruoštis: sugalvojau ir važiuoju.

Tiek vyrams, tiek ir moterims yra svarbus laiko planavimas. Todėl laisvė, kad į plovyklą galima užsukti kada nori ir kada prireikia – svarbiausia. Dauguma moterų, užsukančių į savitarnos plovyklą, teigia, kad čia atvyko pakeliui iš darbo, į prekybos centrą, sporto klubą. Be to, yra patogu, nes plaunant išorę galima išsiurbti ar pavalyti saloną. Kai kurios jų atvažiuoja su vaikais – sugalvojus užsukti į plovyklą, nereikia šeimos palikti namuose. Moterys vertina ir privatumą, joms svarbu nepalikti „svetimiems“ automobilio, kuriame vis dar pilna asmeninių daiktų. Daug maloniau pačioms juos surūšiuoti.

  1. Paprasta, nes „nieko nereikia trinti, mesti žetonų ir drabužiai lieka švarūs“.

Didžioji dalis (trys iš keturių) savitarnos plovyklų klientų – vyrai. Tačiau stebimas vis gausesnis moterų klienčių ratas. „Šiuolaikinės moterys drąsios, smalsios, savarankiškos ir veiklios. Todėl jos vis dažniau atvažiuoja ir išbando kažką naujo. Atvažiavusios įsitikina, kad automobilį plauti nėra „purvinas ar sunkus darbas“, – sako Edita Skruibienė.

Moterys įvertina, kad savitarnos plovyklose yra pakankamai erdvu, plovimas atliekamas greitai, su vandens ar specialaus cheminio mišinio srove, pačioms nesušlampant ir nepavargstant. Be to, nebereikia mesti žetonų, užtenka automobilyje turėti plovyklos kortelę, o susiorientuoti kokia seka ar kaip naudoti plovimo programas nėra sudėtinga. Į plovyklą dažnai užsukama ir tiesiog pasipildyti langų skysčio ar pavalyti ant sėdynės išsipylusį gėrimą, išsiurbti trupinius, pavalyti kilimėlius.

  1. Nereikia priklausyti nuo to, kada vyras, tėvas ar draugas bus laisvas.

Dažnai vyrai rūpinasi tiek moters, tiek savo automobiliu, o tam reikia rasti papildomo laiko. Moterims norisi būti savarankiškomis ir tvarkytis pačioms. Juk būtent jos dažniau važiuoja su vaikais ir automobilyje vyksta daugiau veiksmo, atsiranda purvo, maisto likučių. Norisi kuo greičiau išsiurbti nešvarumus, pavalyti dėmes, išpurenti kilimėlius, iškvėpinti saloną.

„Automobilio plovimas nebėra „vyrų reikalas“, tai elementarus mieste gyvenančio žmogaus etiketas. Įvaizdžio dalimi laikoma ne tik „geras“, be ir estetiškai atrodantis automobilis. Kodėl moteris turi laukti kol vyras grįžęs po darbo važiuos nuplauti automobilio? Juk tai nėra tas pat, kaip sienoje skylę išgręžti. Nuplauti automobilį šiais laikais yra paprasta tiek vyrams, tik moterims“, – įsitikinusi „H2Auto“ plovyklų tinklo rinkodaros vadovė.

„Moterų ralio“ organizatoriai prognozuoja, kad šiemet renginyje dalyvaus kone pusantro tūkstančio veiklių ir aktyvių moterų iš visos Lietuvos. N. Simson sako neabejojanti, kad tai yra moterys, kurioms švarus ir tvarkingas automobilis yra praktiškos moters įvaizdžio dalis.

„Prieš pat renginį kviesime merginas išbandyti automobilių savitarnos plovyklas didžiuosiuose Lietuvos miestuose, papasakosime joms ir patarsime, kaip rūpintis automobilio išvaizda žiemą, o kaip – šiltuoju metų laiku. Skatinsime, kad moterys pačios rūpintųsi savo automobiliais, o tai savo ruožtu pakels tvarkingai atrodančių transporto priemonių skaičių mūsų šalies keliuose“, – pabrėžė Neringa Simson.

„Moterų ralis“ vyks balandžio 27 d., šeštadienį. Registracija į renginį dar vyksta.

Apie „Moterų ralį“

Nuotaikingas automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ Lietuvoje organizuojamas nuo 2015 metų. Tai analogo Lietuvoje neturintis masiškiausias renginys „ant ratų“, skirtas tik moterims. Vos gimęs „Moterų ralis“ sulaukė gausaus dalyvių skaičiaus ir tapo vienu laukiamiausių aktyvių moterų laisvalaikio renginiu.

„Moterų ralio“ vienas tikslų – vairavimo kultūros ir saugumo kelyje didinimas. Ralio varžybos vyksta pagal Kelių eismo taisykles, čia svarbiausia skubėti lėtai. Kelių šimtų kilometrų trasoje ralio dalyvių laukia lankytini objektai, nuotaikingos užduotys bei specialios vairavimo rungtys. Dalyvaudamos varžybose moterys įgauna daugiau vairavimo, orientavimosi kelyje patirties.

2018 metais užfiksuotas Lietuvos rekordas – „Masiškiausias moterų sporto automobiliais renginys“ (320 ekipažų, kuriuos sudarė 1 250 moterų).

Daugiau informacijos apie renginį ir registraciją galima rasti svetainėje www.moteruralis.lt bei socialinio tinklo Facebook paskyroje „Moterų ralis“.

www.auto-bild.lt