Šiuolaikiniuose automobiliuose įspėjamųjų lempučių tiek daug, kad pasimesti jų gausoje labai nesunku. Aiškinamės pagrindinių lempučių reikšmes.
Dar neseniai viskas buvo paprasta ir aišku. Lemputes ant prietaisų skydelio buvo galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, o jų reikšmės buvo suprantamos (beveik) kiekvienam vairuotojui.
Tačiau laikai keičiasi, viskas sparčiai tobulėja, ne išimtis ir automobiliai. Pastaruoju metu naujų automobilių naudojimo instrukcijos savo apimtimi tampa labiau panašios į telefonų knygas, o išmarginti įvairiaspalvėmis lemputėmis prietaisų skydeliai primena lėktuvų valdymo pultus.
Kai dega raudonai – baigėsi langų valymo skystis, perdegė lemputė, išjungta „startstop“ sistema, per žemas oro slėgis padangose – šiuolaikiniai automobiliai beveik nuolat kažko reikalauja ir apie kažką mus įspėja. Kad nepasimestumėte tokioje signalų gausoje, mes ir parengėme jums šį vadovą.
Įspėjamąsias lemputes galima suskirstyti į tris stambias grupes: žaliosios – informacinės, įspėjančiosios geltonosios ir raudonosios (pastarosios, remiantis naudojimo instrukcija, paprastai perspėja, kad automobilis negali toliau važiuoti).
Vis dėlto prieš puldami į paniką, turite suvokti, kad kai kurie signalai gali būti klaidingi. Per žema elektros įtampa, vieno kurio nors daviklio gedimas ir… prašome, lemputė jau įsižiebė.
Kartais atsitinka taip, kad ji užgesta taip pat greitai, kaip ir užsidegė. Kad ir kaip ten būtų, nepatariame šių signalų ignoruoti – atminkite, kad elektronika kartais gali apsirikti.
ESP sistema
Lemputė užsidega dviem atvejais: kai ESP įsijungia (mirksi) arba kai iš dalies ar visiškai yra išjungta (dega nuolat). Ką daryti? Priderinkite važiavimo greitį prie eismo sąlygų ir savo sugebėjimų, jei reikia – iš naujo aktyvuokite ESP.
KITI SVARBŪS SIGNALAI
IŠVADA
Pagrindinių įspėjamųjų lempučių simboliai ir reikšmės nesikeičia jau daug metų, taigi daugumai vairuotojų nesunku jas iššifruoti. Šiek tiek kitaip yra su šiuolaikiniais automobiliais, kurie jau pasisveikindami pradeda bombarduoti vairuotojo akis lempučių gausa… Supažindiname su pagrindinių įspėjamųjų lempučių reikšmėmis, nes visų paminėti neįmanoma.
ABL „LadyDrive”, 2015 m. Nr. 1